Sinem Yazıyoor Editörü

Yüksek Adalet Yerini Buldu

eklendi

2,5 yıl önce Almanya Birinci Futbol Ligi yani Bundesliga takımlarının başarılı kulüplerinin başında gelen Köln ekibinin yaptığı bir maç sırasında, taraflardan biri meşale yakarak 7 kişinin önemli oranda yaralanmasına sebep olmuştu. Bu olay sonucunda ev sahibi takım olan Köln'e Almanya Futbol Federasyonu, 50 bin Avro gibi önemli bir miktarda para cezası vermişti.

Sadece Kulüpler Zarar Görmemeli

Miktarı ödeyen Köln takımının şikayetçi olduğu bir durum meydana gelmişti. Çünkü miktar ne olursa olsun, bu gibi olaylardan sadece kulüplerin zarar görmesi, taraftarda caydırıcı bir etkinin oluşturmadığı kanısına varılmıştı.

Ceza Taraftara Geldi

Bunun üzerine, bu bedelleri sadece kulübün değil, olayları ortaya çıkaran taraftarlarında ödemesi düşüncesinden hareketle, Köln Eyalet Mahkemesi'ne olayı çıkaran taraftardan 30 bin Avro tazminat talebiyle başvuruda bulundu. Köln Eyalet Mahkemesi bu talebi reddedince bir üst mahkeme olan Federal Mahkemeye gerekli talepler iletildi. Ve talep nihayetinde olumlu bir sonuçla, Köln takımının aldığı zarar en aza indirgendi. 7 kişinin yaralanmasına sebep olan taraftara 30 bi Avro tazminat talebiyle dava açıldı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol