Haber Yazıyoor Editörü

Yol Soranları Darbeci Sanıp Rehin Aldı

eklendi

Eski komando olan balon şirketi sahibi, yol soran biri pilot montlu iki kişiyi kaçan ‘darbeci asker’ sanıp silah çekerek rehin aldıktan sonra Jandarmaya haber verdi.  Jandarmanın karakola götürüp sorguladığı iki kişi, darbeci olmadıklarının anlaşılması üzerine serbest bırakıldı.

Özel bir havayolu şirketinde pilot olan Sefa Doğan ile İstanbul İtfaiye Müdürlüğü'nde çalışan arkadaşı Fatih Emin Kar, yeni aldıkları motosikletleriyle Ankara'ya gitmek üzere 18 Temmuz'da Adana'dan yola çıktı. İki arkadaş Nevşehir'e geldiklerinde, adres sormak için balon gezileri düzenleyen bir şirketin önünde durdu. Kapıda duran bekçiye Ankara yolunu sordular. Saat 19.30 sıralarıydı. O sırada işyerinden çıkan şirket sahibi Halil Uluer, biri pilot montlu diğeri asker kesimi kısa saçlı motosikletli iki kişiyi görünce, otomobilinden indi. Gençleri rehin aldı. 


.Jandarma tarafından karakola götürülen Sefa Doğan ile Fatih Emin Kar’ın darbeci olmadığı anlaşıldı. Sefa Doğan pilot, Fatih Emin Kar ise İstanbul İtfaiyesi’nin bir çalışanıydı. İki arkadaş bir gün önce Adana’dan yeni motosiklet almışlardı ve Ankara’ya gidiyorlardı. Kısa süre sonra her ikisi de serbest bırakıldı. Uluer ve güvenlik görevlisi hakkında ise işlem yapılmadı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol