Sinem Yazıyoor Editörü

Yalova-Çınarcık Açıklarındaki Depremi İstanbullular Da Hissetti

eklendi

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde son günlerde depremlerin çoğaldığı gözleniyor. 1999’da meydana gelen ve büyük bir yıkıma, can ve mal kaybına sebep olan Marmara depreminin üzerinden yıllar geçse de korkusu hala devam ediyor. Farklı zamanlarda bazı uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar da zamanı belli olmasa da büyük bir deprem olabileceği yönünde olunca normal olarak korku sürüyor ve küçük depremler bile tedirginlikle karşılanıyor.

Depremler Sıklaşıyor

Ege bölgesinde, özellikle Manisa’ya bağlı Akhisar’da da Kurban bayramından bu yana küçük ama çok sık depremler devam ediyor. Bu nedenle gözler o bölgeye çevrilmişken zaten diken üstünde yaşamaya devam eden İstanbullular da korkmaya başladı. Dün Yalova, Termal ’de meydana gelen 3,3 büyüklüğüne sahip depremi İstanbullular da hissetti. Depremle ilgili kötü anıları olanlar hala çok gergin.

Hasar Yok, Korku Var

AFAD Deprem Dairesi tarafından,17.09’da meydana gelen depremin merkez üssünün Termal olduğu ve büyüklüğünün de 3,3 olduğu belirtildi. Yerin 9,73 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem hasar vermese de Yalova, Çınarcık, bursa-Orhangazi ve İstanbul-Anadolu yakasında hissedilmesiyle korkuya sebep oldu.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol