Yaziyoor Yazıyoor Editörü

1. Kapıdaki Düşman - 2001

1. Kapıdaki Düşman - 2001

II.dünya savaşı yıllarında sovyet askeri Vasiliy Grigoryeviç Zaytsev'in keskin nişancı olmasını ve Stalingrad Savaşı'nda düşmanı Alman keskin nişancısı Binbaşı Erwin König'le mücadelesi canlandırılmıştır.

2. U - 571

2. U - 571

Nazi İmparatorluğunun U-botları Atlantikteki düşman gemilerini yok ederek ilerlemektedir. U-Botların radyo frekansını kıramayan Amerikalılar zorlu bir görev için S-33 mürettebatını Alman kılığında bir Alman gemisine girip Enigma'yı çalmak olacaktır.


3. Fury -2014

3. Fury -2014

İkinci dünya Savaşının son günlerini anlatan bu film amerikalı bir tank birliğinin (Fury-M4 Sherman) Avrupa kıyılarına doğru ilerlemektedir. Grubun lideri Çavuş Don 'Wardaddy' Collier (Brad Pitt)'in son görevi Nazi birliklerinin kuşatması altındaki askerlerini hayatta tutmaya çalışmaktır.

4. My Way - 2011

4. My Way - 2011

Japon Sovyet mücadelesinden, Sibirya'daki esir kamplarına ve Stalingrad'dan Normandiya'da ki Alman istihkamlarına kadar uzanan trajik ve gerçek bir hikayedir.

5. Operasyon Valkyrie - 2008

5. Operasyon Valkyrie - 2008

Alman Nazi İmparatorluğunun yükselişinden başlayan hikaye'de herşey 1942'ye kadar yolunda gitmekteydi savaştan artık yorulmuş ve geri çekilmeye başlayan Alman ordusunda Albay Claus von Stauffenberg (Tom Cruise) Adolf Hitler'e bir suikast planı yapmıştır. Hitler'in toplantı yapacağı masanın kenarına içinde bomba bulunan bir çanta koymuştur.

6. Kitap Hırsızı - 2013

6. Kitap Hırsızı - 2013

Liesel Meminger’in, İkinci dünya Savaşı sırasında Almanya’da henüz dokuz yaşındayken bir ailenin manevi kızı olur. Çok sevdiği ailesi ve evlerinde kalan sığınmacı Max sayesinde okumayı öğrenen ve çok seven Liesel kitaplarla derin bir bağ kurar.

7. Battle for Sevastopol

7. Battle for Sevastopol

I. dünya Savaşı'nda Nazilerin Sovyetler Birliği'ni işgaline karşı Kızıl Ordu'ya katılan Sovyet kadın keskin nişancı Lyudmila Pavliçenko'nun mücadelesini anlatan aksiyon dolu bir film...

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol