Sinem Yazıyoor Editörü

Yahoo'dan Siber Saldırı İtirafı

eklendi

Dünya teknoloji devlerinden olan Yahoo, geçtiğimiz senelerde uğradığını bir siber saldırının itirafını yaptı. ABD Kaliforniya merkezli bu dev kuruluş 2014 yılında bir siber saldırıya uğradı.

Binlerce Kişinin Bilgileri Ele Geçirildi

Yaklaşık iki yıl önce meydana gelen siber saldırı sonucunda 500 milyon Yahoo kullanıcısının bilgilerinin çalındığını belirten firma gerçekleşen bu saldırının akabinde kullanıcılar için önem arz eden şifrelerin, güvenlik sorularının vs. bilgilerin saldırıyı gerçekleştirenlerin eline geçtiğini belirtti.

Şifre Değiştirin Uyarısı 

Şirket yaptığı yazılı açıklamada Yohoo'nun kullandığı veri tabanı üzerinde saldırıya dair bir emarenin olmadığını fakat yetkili mercilere bu saldırının soruşturulmasını ve tam anlamıyla aydınlatılması için baş vurulduğunu ifade etti. Bu ifadelerin ardından dünya devi olan ve milyonlarca kullanıcıya hitap eden Yahoo, kullanıcılarından şifrelerini ve diğer güvenlik anahtarlarını değiştirmesini istedi.

Hacklenme haberinin ardından bu ihbarın medyaya düşmesi üzerine ortaya çeşitli iddialar da atılmaya başladı. Dergilerde yer alan korkunç haberlere göre Yohoo'yu hackleyen kişiler binlerce kullanıcının hesabını internet üzerinden satışa çıkardığı iddiaları milyonlarca kullanıcıyı tedirgin etti.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol