Sinem Yazıyoor Editörü

WhatsApp'ta Yeni Şifre Dönemi

eklendi

Whatsapp kullanıcılarının uzun süreden bu yana beklediği ve özellikle güvenlik açısından son derece önemli olan bir özellik yakın bir zamanda Whatsapp üzerine gelecek. Whatsapp'a yeni gelecek olan şifre özelliği ile birlikte, bu şifreyi bilmeyen kişiler Whatsapp'ı kullanamayacak. Çok yakında Whatsapp üzerine gelecek olan bu özellik ile birlikte kullanıcılardan 6 haneli bir şifre istenecektir.

Şifre Ne İşimize Yarayacak?

Whatsapp yakın bir tarihte 6 haneli şifre özelliğini getirecektir. Yeni özellik ile birlikte uçtan uca şifreleme sayesinde konuşmalarınız yazılımsal olarak korunacağı için, mesajlara 3. kişilerin erişebilme riski de ortadan kalkmış olacaktır. Aynı zamanda yeni gelen özellik ile birlikte Whatsapp, telefon üzerinden erişim konusunda önceliği tamamen cihazın kendi kullanıcısına bırakıyor. Böylelikle sizin istemediğiniz kişilerin herhangi bir erişim gerçekleştirebilmesi mümkün de olmuyor.  

Whatsapp konusunda bir diğer önemli nokta ise, güvenlik araştırmacısı Jonathan Zdriarski'nin yaptığı araştırmalarla ortaya çıktı. Yapılan araştırmalara göre Whatsapp mesajlarını telefon üzerinden silseniz bile, bu mesajlar cihazda durmaya devam ediyor. Yeni şifre özelliğini sizler için etkili kılan özelliklerden birisi de, saklanan bu mesajlara kimsenin erişemeyecek olmasıdır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol