Sinem Yazıyoor Editörü

Volkswagen'den Akıl Almaz İtiraf

eklendi

Alman otomobil üreticilerine ait olan bir markadır ve dünyada en ünlü olarak kullanılan araba markalarından biridir. Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan emisyon davası nedeniyle mahkemelik olunmuştur.

Eski Şirket Çalışanı Volkswagen'i Yaktı!

Fakat şirketin önceden çalışanı olduğunu itiraf eden bir kişi, şirketin suçlu olduğunu öne sürerek davanın kaybedilmesine sebep oldu. Bu mahkeme 2004 yılında Volkswagen'de çalışan bir mühendisin, dizel araçlarda gerçek emisyon değerlerini gizleyerek, araçların daha yüksek performanslarda göstermiştir. 

Dava Yakın Zamanda Sonuçlanacak!

Büyük bir suç teşkil eden bu olay karşısında 5 yıla kadar hapis cezası talep edilmektedir. Dava yakın zaman içerisinde sonuçlanacak ve sonuç birçok kişi tarafından merak ediliyor. 

250 Bin Dolar Para Cezası

ABD'li şirketleri aldatmak adına yapılan bu girişim oldukça tepki toplamıştır. Bu nedenle şirketin 250 bin dolar para cezasına çarptırılacağı da beklenmektedir. Oldukça yankı uyandıran bu olay, Volkswagen firmasının kötü bir imaj yaratmasına sebep oldu. Birçok Volkswagen kullanıcısı araçların gerçek değerlerinden şüphe ettiğini açıkladı. Oldukça eskiye dayanan bir konu olması sebebiyle ABD'li firmalar, önceden aldığı araçların da değerlerini kontrol etmek istediler. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol