Sinem Yazıyoor Editörü

Vatandaşa Hakaret Eden Esnafa Ekmek Yok

eklendi

İzmit Perşembe pazarında vatandaşa hakaret eden bir esnafın pazar açmasına izin verilmedi. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler vatandaşla yaşadığı münakaşa sebebiyle tüketiciye hakaret eden esnafın satış yaptığı yeri kapatarak bir de uyarı yazısı ekledi.

Pazar Yerinde Bir Not!

Zabıta ekiplerinin demir bariyerlerle sardığı pazar yerinde yazan notta vatandaşa karşı kötü söz kullandığı için pazar yerinin bir gün süreyle faaliyetine son verildiğine dair ibareler yer alıyor. Her gün yüzlerce vatandaşın uğradığı İzmit Perşembe pazarında gerçekleşen hadiseye göre pazar sahibi ile vatandaş arasında çıkan tartışmada esnaf vatandaşa hakaretlerde bulundu. Bu durumdan rahatsız olan vatandaş ise hadiseyi İzmit Belediyesi Zabıta Ekiplerine şikayet etti. Durumu değerlendiren Zabıta ekipleri ise esnafın pazar yerinde işgal ettiği yeri bir gün süreyle satıştan uzaklaştırdı.

Vatandaşlar Memnun

Uygulamadan memnun olan diğer vatandaşlar alınan bu kararın yerinde bir uygulama olduğunu vurguladı. Esnaf-vatandaş arasındaki ilişkilerinin önemini vurgulayan zabıta ekipleri, müşterilerin satıcı kişilerin velinimeti olduğunu ifade ederek her iki tarafın da ticaret esnasındaki iletişimde gerekli üslubu korumaları gerektiğini belirtti. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol