Sinem Yazıyoor Editörü

Urla Ünlülerin Tercihi mi?

eklendi

Özellikle emlak piyasasını hareketlendirmek, durgun ekonomiyi canlandırmak amacıyla birçok yönlendirici haber yapılmaktadır. Ünlülerin belli bir bölgeyle ilgilendiği yönünde çıkan haberler de bunların başında gelmektedir.

Ronaldo, İzmir'den Yazlık mı Alacak?

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Ronaldo’nun yeni yazlık evini Urla’dan satın alacağı söylentisi emlak piyasasını oldukça canlandırmıştı. Zaten yüksek fiyatlarda satışı söz konusu olan bölgedeki emlak, oldukça rağbet görmüştü. Angelina Jolie gibi ünlü kişilerin burada yaz tatilini geçirmek istediklerine dair haberler medyada oldukça yer almış, insanlar yatırımlarını bu bölgeye yönlendirmişti.

Haber Kaynağının Güvenilirliği

Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi’nin okurların yanlış haberlerle yönlendirilmesini önlemek amacıyla araştırmalar yaptığı bilinmektedir. Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo hakkında çıkan bu haberleri takip eden Bildirici, basına konuşan emlakçının izini sürdü. Defalarca görüşme talep eden, Oya Pektaş adlı emlakçı dönüş yapmamış, haberlerin doğru ya da yanlış olduğu konusunda açıklamadan kaçınmıştır.

Haber kaynaklarının güvenilirliğini kontrol etmeden, magazinsel haber yaparak halkı yanlış bilgilendiren gazetecilerin durumu ise oldukça şaşkınlık uyandırıcıdır.

Haberin gerçekleri yansıtmadığını belirten Faruk Bildirici, gazetecilerin bu oltaya nasıl geldiğini sormaktadır.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol