Sinem Yazıyoor Editörü

Ünlü Telefon Markası Blackberry Artık Telefon Üretmeyecek

eklendi

Ünlü telefon markalarından Blacberry ceosu Jonh Chen artık telefon üretmeyeceklerini söyledi. Bundan sonra iş ortaklarına kaynak sağlamaya karar aldıklarını söyledi. Finansal temellerinin oldukça sağlam olduğunu belirten firmanın ceo'su Jonh Chen yazılıma olan eğilimlerinin giderek attığını ifade etti. Şirket planlarında bir dönüm noktasına geldiklerini dile getirdi.

Artık Farklı Sektörlerde Yer Alacak

Firmanın CEO'su Jonh Chen ünlü telefon markasının artık akıllı telefon üretmeyeceği ifade edildi. Blackberry firmasının artık bu sektörden çekildiği belirtildi. Daha aktif ve başarılı oldukları yazılım ve güvenlik sektöründe ilerlemeye karar verdiklerini ifade etti. Yazılım ve güvenlik sektörüne odaklandıklarını dile getirdi. Bu sektörde daha başarılı olduklarını söyledi. 

Sonuçlardan Dolayı Bu Karar Alındı 

Tüm dünyanın akıllı telefonlar kullanması ve bu ürünlerde istediği başarıyı yakalayamayan firma telefon üretmeye son verdi. Firmanın farklı sektörlere geçmesinin nedenlerinden biride bu olabilir. Akıllı telefon sektöründe etkili firmalar arasına giremedi. İstenilen satış rakamlarına ulaşamayan ünlü firma Black berry hüsrana uğramış oldu. Ama yollarına farklı bir kulvarda devam edeceklerini de ifade ettiler. 


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol