Sinem Yazıyoor Editörü

Ünlü Jeofizik Mühendisi, "Bu Kadar Küçük Bir Depremin Rahatlıkla Hissedilebilir Olması Manidar"

eklendi

Jeofizik Mühendisi olan ünlü isim Yard. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu geçtiğimiz günlerde İstanbul'un Avcılar kesiminde meydana gelen depremi değerlendirdi. Avcılar'ın 17 kilometre güney kesiminde meydana gelen 3 büyüklüğündeki deprem, civarda yaşayanların endişeye kapılmasına neden olmuştu. Oğuz Gündoğdu, meydana gelen bu depremin büyüklüğünün çok ciddi derecede olmadığını ve rahat bir şekilde depremin hissedilebilmesinin manidar olduğunu belirtti.

Konuşmaları Dikkat Çekici

Avcılar Belediye Afet Gönüllüleri yakın zamanda aylık eğitim toplantılarından birisini düzenledi. Toplantıya Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu'da katıldı. Gündoğdu, bu depremle ilgili ayrıntılı bilgi verdikten sonra, yaptığı konuşma ile dikkatleri üzerine çekti.

"Çok Manidar"

Gündoğdu, bu kadar küçük bir depremin hissedilmesini manidar olarak yorumladı. Oluşum mekanizmasına değinen mühendis, depremin bazı kişiler tarafından hissedildiğini, ancak bazı kişiler tarafından ise hissedilmesini sözlerine ekledi. Ayrıca ülkemizde yaşanan bu depremden sonra Romanya'da meydana gelen ve 5.8 büyüklüğünde olan depremin de ülkemizdeki depremlerle hiç bir ilgisinin olmadığını, tamamen ayrı bir oluşumdan kaynaklandığını sözlerine ekledi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol