Sinem Yazıyoor Editörü

Umre Ve Hac İçin İkinci Defa Vize Alacak Olanlar 530 Dolar Harç Ödeyecek

eklendi

Kutsal görev için Medine-i Münevvere ve Mekke-i Mükerreme şehirlerine ikinci defa hac ve umre için giden Müslümanlardan 530 dolar ekstra harç alınacak. Bu rakam ülkedeki para birimine göre hesaplandığında 2 bin riyal civarında bir paraya denk geliyor.

Kral Selman Daha Onaylamadı!

Geçtiğimiz günlerde ulusal gazetelerde konuyla ilgili bazı haberler yapıldı. Şu an için resmi olmayan ancak 2 Ekim tarihinden sonra geçerli olacak olan değişikliği Kral Selman'da henüz onaylamadı. Seyahat acenteleri bu konuda Kral Selman'ın onayının ardından 530 dolarlık fazladan vergi ödenecek olmasının birçok kişinin ikinci kez kutsal topraklara gitmekten vazgeçireceğini ve bu değişiklikteki amacın da bu olduğunu düşünüyor. 

Otel Sahibi ve Esnaflar Şikayetçi

Hicaz bölgesinde yer alan ticaret yapan esnaflar ve otel sahipleri de uygulama ile birlikte işlerinin çok azalacağını söylüyor. Çünkü otel sahipleri eski müşterilerinin daha çok ikinci kez gelen kişilerden oluştuğunu, bu uygulamadan sonra özellikle umre ziyaretlerinin önemli ölçüde azalacağını dile getirdi. Konuyla ilgili neler olacağını önümüzdeki günlerde yaşanan gelişmelerle öğreneceğiz.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol