Sinem Yazıyoor Editörü

Türkiye'ye Amerika Birleşik Devletleri'nden Rakip

eklendi

10 Aralık 1982 yılında Mardin'de dünyaya gelmiş olan Sultan Kösen, boyunun aşırı uzamasının hipofiz bezindeki büyüme hormonunu salgılayan bir tümöre bağlı olduğu uzmanlarca açıklanmıştı. Koltuk değnekleriyle yürüyebilen Sultan Kösen, yapılan başvurular sonucunda adı Guiness Rekorlar Kitabı'na dünyanın yaşayan en uzun boylu insanı olarak yazılmıştır. 

Dünyanın En Uzun Boylusu Kösen!

Bunun yaşadığı rahatsızlığa rağmen, kendisi için büyük önem taşıdığını belirten Kösen, ailesiyle birlikte memleketinde yaşamını sürdürmektedir. Kösen aynı zamanda, 27,5 cm ile dünyanın en büyük ellerine ve 36,5 cm ile de en büyük ayaklarına sahiptir. Ayak numarası 60 olarak bilinmektedir.

Sultan'a Rakip Geldi!

 Son yaşanan gelişmelere göre boyunun 2.51 civarında olduğu bilinen Sultan Kösen'e, Amerika Birleşik Devletleri'nden Brown adında bir genç rakip olarak gösterilmektedir. Boyu her yıl 20 cm gibi önemli bir oranda uzama gösteren Brown'un, yakın zamanda Guiness Rekorlar Kitabı'na gireceği tahminlere şimdiden netlik kazanmaya başlamıştır. Brown'unda Kösen'e benzeyen bir rahatsızlığı bulunmaktadır. Çünkü Brown ailesinde, bu boy oranlarına sahip bir kişi daha bulunmamaktadır. Ailesiyle ve yakın çevresiyle deve- cüce görüntüsü verdiklerini belirten genç, kendisine rakip tanımadığını ve dünya tarihine adını en kısa zamanda yazdırmak istediğini belirtti.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol