Sinem Yazıyoor Editörü

Türkiye İçin Yapılan Alman Treni Görücüye Çıkıyor

eklendi

Almanya’da düzenlenen Uluslararası Demiryolu Teknolojileri, Sistemleri ve Araçları Fuarı’nda ‘Velaro Türkiye’ isimli yüksek hızlı tren görücüye çıkıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’nın Siemens firmasından sipariş ettiği yüksek hızlı tren oldukça büyük ilgi görüyor.

‘Velaro Türkiye’ Büyük İlgi Görüyor

Uluslararası Demiryolu Teknolojileri, Sistemleri ve Araçları Fuarı Almanya’nın başkenti olan Berlin’de düzenleniyor. Fuara 60 ülkeden yaklaşık üç bin firma katılıyor. Türkiye’den ise 45 şirket fuara katılarak sergilenen ürünleri yakından görme imkânı buluyor. Siemens firması tarafından üretilen ‘Velaro Türkiye’ adıyla sergilenen yüksek hızlı tren fuarda büyük ilgi görüyor. TCDD fuarda geniş bir standa sahip olmakla birlikte kuruluşunun yüz altmışıncı yıl dönümü sebebi ile fuara katılan diğer kuruluşların üst düzey yetkililerinin de katılacağı bir kokteyl düzenleyecek.

Türkiye Demiryolu Ulaşımına Susadı

Fuara katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal Türkiye’nin demiryolu taşımacılığına susadığını ve kazanılan bu ivmenin daha da hızlanacağını dile getirdi.

Fuar sonunda ‘Velaro Türkiye’ isimli hızlı tren ülkemize teslim edilecek ve fuar Cuma günü sona erecek. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol