Sinem Yazıyoor Editörü

Türk Silahlı Kuvvetlerinden PKK Terör Örgütüne Ağır Bir Darbe Daha

eklendi

Siirt İlinin Eruh ilçesinde yuvalanan terör örgütü PKK militanlarının sığınak ve barınak olarak kullandıkları mağara ve oyuklar, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait F-4 Phantom uçakları ile imha edildi. 

Açıklamayı yapan Askeri yetkililer; saldırıya katılan iki adet F-4 Phantom uçağının saat 18.18 ve yine saat 18.34 de yaptıkları saldırılar ile terör örgütüne ait sığınaklar ve depo olarak kullandıkları yerler akıllı füzeler tarafından kullanılamaz hale getirilmiştir. Uçaklarımız görevlerini başarı ile yerine getirmelerinin ardından sorunsuz bir biçimde üslerine geri dönmüştür şeklinde operasyon hakkında bilgilendirme yazısı paylaştılar.

Hava Kuvvetleri Tarafından Saldırılar Devam Ediyor

Bilindiği üzere yaklaşık 40 yıldır süren çatışma ortamı son zamanlarda yapılan karşılıklı açıklamalar ile farklı bir boyut kazanmış ve bunun üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri operasyonlarda tam kararlıklık ve kesintisizlik kararı almıştı. Geçtiğimiz yıl son bulan Barış Süreci'nin ardından PKK terör örgütü'nün şehir yapılanmasına karşı operasyonlar devam ederken Hava Kuvvetleri tarafından da hem Yurt içi hem de Yurt dışında belirlenen hedeflere hava operasyonları düzenleniyor. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol