Sinem Yazıyoor Editörü

Trump'dan Kudüs Sözü

eklendi

ABD'de seçimler yaklaştıkça adaylardan ilginç hamleler geliyor. Bunlardan bir tanesi olan Cumhuriyetçi Partinin Genel Başkanı Trup'dan geldi. Trup, seçildiği takdirde Kudüs'ü başkent olarak tanıyacaklarını beyan etti. Bu seçim kampanyası Yahudiler tarafından oldukça memnuniyetle karşılandı. Trup, İsrail Devlet Başkanı Netanyahu ile görüştüğünü ve seçimlerden zaferle ayrılmaları halinde Kudüs'ü başkent olarak görmek istediklerini bildirdi. 

Trup'un, Netanyahu ile yaptığı görüşmede Kudüs haricinde İran ile ilişkiler, İşıd ile mücadele ve enerji konularında da önemli görüşmeler yaptığı bildirildi. Bu görüşmede bölgede barış8ın tesis edilebilmesi için Filistinlilerin İsrail'i bir devlet olarak tanımaları ile olacağı görüşünün bildirildiği açıklandı.

Trump'dan Filistinlileri Kızdıran Açıklama

Trump, başkan seçilmesi durumunda Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanıyacaklarını beyan etmesi nedeni ile Filistinliler bu açıklamaya tepki gösterdi. Seçimi kazanmak için Yahudi lobisini arkasına alma amacında olduğu görüşü belirtildi. Seçim kazanmak için Filistin'in kullanılmasına izin vermeyeceklerini ve Uluslararası haklarının korunması için mücadele edecekleri beyan edildi. 

Otoriteler Trump'un böyle bir hamle ile Yahudi lobisini arkasına alarak daha fazla güçlenmek amacında olduğunu bildirdi. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol