Sinem Yazıyoor Editörü

Temiz Okyanus Hedefi

eklendi

Geçtiğimiz günlerde 22 yaşlı Hollandalı genç katıldığı petrol fuarında herkesi etkilemeği başardı. Çok genç olmasına bakmayarak sunduğu proje ile herkesin ilgisini üzerine çekmeği beceren Boyan Slat dünyaya yeni yardımla geliyor.

Hedef 150 Milyon Euro!

Okyanusları plastik atıklardan temizlemeyi hedefleyen genç girişimci bu yönde kendine gerekli olan 150 milyon Euro toplamayı hedef koymuş. Toplanmış olan para okyanus üzerinde yüzen tüm plastikleri bir araya toplayacak bariyer için kullanılacaktır. Denizlerde de kullanımı mümkün olacak temizlik barajları çoğu kişinin ilgisini çekmiş durumda. Toplam uzunluğu 100 km olması düşünülen bu bariyer plastik atıkları bir kaç sene içerisinde temizlemeye uygun hazırlanacak.

Vakıf Kurmuş!

Genç girişimci The Ocean Cleanup adlı vakıf oluşturmuş. Aralarında mühendislerin de yer aldığı vakıf 100 kişiden ibaret. Okyanusları temizlemek üzere hazırladığı proje hesaplamalarına göre 1 kg plastik atık temizlemek için 4 Euro 54 Cent gerekiyor. Akıl almaz gibi gözükse de projesinin gerçek olabileceğini söyleyen Boyan Slat sponsorlar arayışında. Sırf bu girişimci ruhu onu dünyanın en çok gelecek vaat eden 20 kişi sırasına sokuyor.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol