Sinem Yazıyoor Editörü

Teknoloji Harikası Elektrikli Araçlar

eklendi

Dizel emisyon krizin ardından elektrikli taşıtlara olan ilgi de artmış bulunuyor. Son teknoloji ile üretilen elektrikli cihazlar artık tek şarj ile 600 km'ye ulaşacak. Otomobillerde artık dizel yakıtlı araçların yerini elektrikli araçların alacağı çok fazla kişi tarafından konuşulmaya başlandı.

Tek Şarj İle 600 km

Paris otomobil fuarlarında sergilenen araçların dikkat çekici özelliklerinden birini de elektrikli olmaları oluşturmuştur. Dünya'ya tanıtılan bu araçlar artık yeni teknolojinin elektrikli cihazlar üzerinde deneneceğinin de sinyallerini veriyor. VW daha önce elektrikli araçlara mesafeli dururken son dönemlerde hızla başarıya ulaşan elektrikli araçların başarısına sessiz kalamayarak elektrikli araç projelerini hayata geçirmeye başladı. Önemli markalar artık elektrikli araçlar üzerine proje çalışmalarına başlamıştır.

Hangi Markalar Var?

Bu markalar arasında Mercedes, Mitsubishi, Citroen ve Volkswagen gibi dünya çapında oldukça ünlü araba markaları yer alıyor. Özellikle 600 km hıza ulaşabilen araçlar fuarda oldukça ilgi görüyor. Yeni teknolojiler ile batarya fiyatlarındaki düşüş özellikle elektrikli araba projelerini hızlandırmıştır. Özellikle dizel arabaların yerini almaya aday olan elektrikli araçlara insanların ilgisi de oldukça yoğun.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol