Sinem Yazıyoor Editörü

Tek Tarafı Bozuk Kulaklık Tamiri Nasıl Yapılır?

eklendi

Kulaklıklar sessizliğimizin içindeki büyük seslerdir aslında, insan kulaklıklarına karşı ayrı bir ilgi duyar. İşte bu kulaklıkların tek tarafı bozulduğunda sinir bozucu bir hale gelebilir. Ayrıca yüksek ses açılırsa dengeyi de bozabilir tek tarafı bozuk kulaklık çünkü bir tarafta çok ses varken diğer tarafta ses olmadığı için beyin de bu olayı algılamakta zorlanır.

Peki ya tek tarafı bozuk kulaklık tamiri nasıl yapılır? İşe kulaklığın çalışan kısmının da tam çalışıp çalışmadığını kontrol ederek başlayacağız. Bunu yapmak için kulaklığı her hangi bir telefona veya mp3 çalara bağlayın ve bir müzik açın kulaklığın çalışan tarafının da tam ses verip vermediğini kontrol edin. Eğer çalışan tarafı da tam ses vermiyorsa ilk önce kulaklığın koruyucu kılıfını çıkarın. Ardından kulaklığın koruyucu kılıfının altındaki plastik kısmı çıkarın. Karşınıza gelen tabloda eğer kablolarda oynama veya kopukluk var ise lehim ile yoksa elektrik bandı ile kabloları tam olarak birbirine bağlayın.


Kulaklığın diğer tarafına da aynı adımları uygulayın. Eğer kulaklığınız da hala bir sorun varsa kulaklığın uzatma kablosunda sıkıntı olabilir, sorunu çözemezseniz kulaklığınızı en yakın yetkili servise götürün.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol