Sinem Yazıyoor Editörü

Tatbikat Sırasında Düşen Helikopter

eklendi

Alınan son bilgilere göre Ege’de bir Askeri helikopterin düştüğü ve Yunanlılara ait olduğu anlaşıldı. Son dakika haberi olarak geçen haberde düşen Askeri Helikopterin Selanik’e yakın bir yerde tatbikat yapmakta olduğu ve iki pilotunun da kurtarıldığı belirtildi. Apache tipinde olan askeri helikopterin Yunanistan’a bağlı Halkidiki Yarımadası civarında düştüğü belirlendi.

Tatbikata Katılmıştı

Tatbikatta iken düşen helikopterin düşüş haberi ilk olarak bir Yunan internet sitesi olan “www.enikos.gr” tarafından duyuruldu. Haberde yer alan bilgilere göre Halkidiki Yarımadası ile Selanik tarafında tatbikat halinde bulunan Yunan Hava Kuvvetleri bünyesindeki Apache tipinde bir helikopter olduğu ve bugünün tarihiyle, saat 09.00 civarında düştüğü anlaşıldı.

Pilotlardan İkisi Sağ

Haberin devamında helikopterdeki iki pilotun da tatbikatta yer alan başka askeri güçler tarafından sağ olarak kurtarıldığı belirtildi. Kazanın şu an için mekanik bir sorundan dolayı düştüğünü belirten yetkililer ilerleyen zamanlarda net bilgi verebileceklerini söyledi.

Düşen Helikopter 10 Metre Derinde

Arıza sebebiyle düşen helikopter şu an 10 metre derine gömülü bulunuyor. Helikopter iki askeri pilotun kurtarılmasından sonra derine batmış bulunuyor. Pilotların kurtarıldıktan hemen sonra Selanik’te bulunan bir Askeri Hastaneye kaldırıldığı belirtildi.
BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol