Sinem Yazıyoor Editörü

Tarayıcılarınızda Yüklü Olan Eklentileri Nasıl Bulursunuz?

eklendi

Kullandığımız internet tarayıcılarının tamamında medya ortamlarında gerçekleştirdiğimiz işlemlerin sağlayıcısı durumunda olan eklentiler mevcuttur. Kimi zaman izlediğimiz videonun, kimi zaman dinlediğimiz şarkıların, kimi zaman da yüklediğimiz fotoğrafların ve daha pek çok işlemin asıl sağlayıcısı ya da kolaylaştırıcısı bu eklentilerdir. 

Bu kadar işe yarayınca da haliyle eklentileri yönetmek, güncellemek, değiştirmek neredeyse mecbur olduğumuz bir meseledir. Bir instagram eklentisi sayesinde hesabımıza kolayca erişebildiğimizi, YouTube üzerinden videoları bir flash eklentisi sayesinde dinleyebildiğimizi, yine pek çok vpn filtreleme sistemlerinin tarayıcılarınızda birer eklenti formatında yüklü olduğunu biliyor musunuz? Peki Tarayıcılarınızda Yüklü Olan Eklentileri Nasıl Bulursunuz? Gelin birlikte göz atalım...


Bunun için iki yol var. İlki kullandığınız tarayıcıyla ilgili. Eğer Google Chrome kullanıcısıysanız sağ üst köşede bulunan ve matematikte "denk" anlamına gelen üst üste üç çizgiye tıklayıp "uzantılar" seçeneğine tıklamak. Bu seçenek sizi eklentilerin olduğu ekrana götürecektir. Eğer Mozilla Firefox kullanıcısıysanız herhangi bir sekmede boş yere sağ tıklayarak eklenti çubuğunu aktif hale getirebilir ve listenize göz atabilirsiniz. Tüm bu yollar size fazla karışık mı geldi? O halde şimdi bahsedeceğimiz uygulama tam size göre. Browseraddonsview. Hemen hemen tüm browserların kullanıcılarının rahatlıkla faydalanabileceği bu uygulama sayesinde yüklü olan eklentilerinizi kolayca bulabilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol