Sinem Yazıyoor Editörü

Tansiyon İçin Pancar Suyu Nasıl Hazırlanır?

eklendi

Yüksek tansiyon (hipertansiyon) yada düşük tansiyon (hipotansiyon), günümüz koşullarında günlük yaşantımız içerisinde, strese dayalı yada genetik olarak karşımıza çıkmaktadır.  Hemen, hemen her ailede rastlanmasa da 3 aileden 2 sinde bulunur yaş ile çok alakalı bir hastalık değildir her yaşta ortaya çıkabilir. Tıp ilerledikçe çareler ve ilaçlarda da yenilik kazanmaktadır. Her ne kadar doktor kontrolü altında olup ilaçlarımızı, kullanıp tedavi sürecini aksatmasak da arada alternatif tıptan da yararlanmak isteriz.

Çünkü doğa ananın bize sunduğu o kadar çeşitli alternatif bitkiler vardır ki bunlardan biride pancardır. Pancar besin değeri oldukça yüksek A B ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin bir üründür.


Nasıl hazırlanır : pancar suyunu hazırlamak oldukça basittir. Küçük parçalar halinde doğrayacağımız pancarı iyice yıkadıktan sonra tencereye koyacağınız pancarınızın, üstüne 2 parmak kaplayacak şekilde su katıp kaynamaya bırakın, daha sonra elinize alacağınız bir çatal la yeterli, derecede pişip pişmediğini anlayabilirsiniz, eğer çatal rahatlıkla pancara giriyorsa,pancar suyunuz hazır demektir.ocaktan alıp soğumaya bırakabilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol