Sinem Yazıyoor Editörü

Tanrının Varlığına İnanmayan Norveçliler

eklendi

Norveç'te yapılan araştırmalara göre nüfusun büyük bir bölümünün tanrıya inanmadığı belirlendi. Hatta tarihte ilk defa tanrıya inanmayanların sayısı, inananların sayısını geçti. Bu araştırma Norveç'te düzenli olarak yapılmaktadır. Sosyo-kültürel bir araştırma olmaktadır ve insanların hepsinde uygulanmaktadır. Bu araştırmada yapılan tespitlere göre Norveç'te bulunan insanların %39'u tanrıya inanmadıklarını söylemiştir. %23'ü ise onu bilmediğini açıklamıştır. tarihte ilk defa böyle bir oranla karşılaşılmıştır. %37 oranında ise onun varlığını kabul eden kişi bulunmaktadır. 

Anket Yapıldı!

Bu araştırma 4 bin Norveçliye posta ile gönderilen anket sayesinde yapılmıştır. 2 yıl önce inananlar ve inanmayanlar arsındaki bu oran eşitti fakat şuan inanmayanların sayısı inananları geçtiği açıklanmıştır. 

Çok Az Sayıda Tanrıya İnanan Var!

Araştırma yapan Lpsos şirketi anketin sonucunda Allah'ın belirgin bir tanımı olmadığını açıklamıştır. Bu anketin yapıldığı kişilerin genellikle batı dinlerinden olduğu, arasında çok az sayıda Müslüman olduğu açıklanmıştır. Batı dinlerinin geleneklerinden geldikleri için Tanrıyı tanımamaları normal olarak açıklama yapılmıştır. 

Oldukça yüksek olan bu oran Dünya'da birçok haber kanalı tarafından açıklanmış ve büyük yankı uyandırmıştır. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol