Sinem Yazıyoor Editörü

Suriye Ulusal Direniş Örgütü'nden Şok İddia

eklendi

Suriye'de kurulan ve 'Suriye Ulusal Direnişi' adını taşıyan taşeron bir örgütten şok iddialar geldi. İskenderun ve Hatay'ın Suriye topraklarına ait olduğunu belirten Suriye Ulusal Direniş, Hatay ve İskenderun'u Suriye topraklarına geri kazandıracaklarını öne sürdü.

"Hatay ve İskenderun Suriye Topraklarına Ait"

Örgüt, Halep'in kuzeyinde yer alan Tel Rıfat kasabasında kurulan ve oluşumunu yeni tamamlayan bir örgüt olarak ön plana çıkıyor. Örgütün Genel Sekreteri Rezan Hido, Sputnik'e yaptığı açıklamalarda şok iddialarda bulundu. Örgütün kuruluş amacının, Suriye'nin parçalanmasının önüne geçmek olduğunu söyleyen Rezan Hido, Hatay ve İskenderun'un Suriye topraklarına ait olduğunu söyledi.

Örgüt İçinde Her Kesimden İnsan Yer Alıyor!

Kurulan örgütün içinde Arap, Türkmen, Kürt ve Alevilerin de yer aldığı bilinmektedir. Suriye'nin parçalanmasının önüne geçmek için mücadele edeceklerini söyleyen örgüt, aynı zamanda Hatay ve İskenderun'u almak için de mücadele edeceklerini söyledi. El Mukaveme Vataniye Suriye adıyla kurulan örgütün, Halep, Lazkiye, Humusi İdlib ve diğer bazı yerlerde oluşumlarının olduğu açıklandı. Örgütün Genel Sekreteri Rezan Hido, örgütün içerisinde her kesimden insanın yer aldığını açıkladı. Örgütün içerisinde Suriye muhalefetinden ve rejiminden yana olan da çok sayısı insan bulunduğu belirtildi.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol