Haber Yazıyoor Editörü

"Sözlerimin Arkasındayım" Diyen Sıla'nın Konserleri İptal Edildi

eklendi

Yenikapı’da düzenlenen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ öncesi “Darbelere karşıyım ama böyle bir şovun içinde olmayacağım” diyen müzisyen Sıla Gençoğlu’nun İstanbul, Bursa ve Kayseri konserleri belediyeler, Ankara’daki konseri ise organizatör alışveriş merkezi tarafından iptal edildi.

İstanbul konseri iptal edildi

İstanbul konseri iptal edildi

Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 21 ve 22 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi "şov" olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.     


Bursa konseri de iptal

Bursa konseri de iptal

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı'ndan yapılan açıklamada ise Sıla'nın 28 Eylül'de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyartosunda gerçekleşmesi planlanan konserinin iptal edildiği belirtildi.


Açıklamada, konserin iptaline ilişkin "Halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve irade konusunda gerekli duyarlılığı göstermeyen sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 28 Eylül 2016 tarihlerinde Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda yapılması düşünülen konserin yer tahsisi belediyemizce iptal edilmiştir." gerekçesi aktarıldı.


Ankara’da da Panora AVM, Sıla’yla bir ay önce imzaladığı konser sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini “Yenikapı’yı şov olarak gören sanatçıya, AVM’mizde şov yapma imkanı tanımama kararı aldık” sözleriyle duyurdu.Sıla’nın konser iptalini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından “Sana Ankara’nın kapısı kapandı. Artık FETO sana iş bulur” sözleriyle paylaştı.

Kayseri konseri de iptal edildi

Kayseri konseri de iptal edildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de iptal etti


Belediye, Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’ndeki konseri iptal edişini şu açıklamayla duyurdu: “İçinden geçtiğimiz hassas günlerde Sıla tarafından yapılan, toplumun kabul edemeyeceği yaklaşım ve bu yaklaşımın konserde çeşitli olaylara sebebiyet vermesinden duyulan endişe nedeniyle konser iptal edilmiştir.”

Sıla instagram hesabından açıklama yaptı

Sıla instagram hesabından açıklama yaptı

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol