Sinem Yazıyoor Editörü

Solucanlar Sayesinde İş Kadını Oldu

eklendi

Kayserili Ayşe Coşkun,büyük bir cesaret ve azim göstererek, fotoğrafına bile bakmaya korktuğu solucanlardan gübre üretmeyi başararak, ülke ekonomisine katkı vermeye başladı.

6 Milyon Civarında Solucan Besliyor!

Ayşe Coşkun, solucanlardan ürettiği gübre ile topraklara katkı sağlamayı başardı. Solucan üretimine ilk olarak evinde başlayan Kayserili kadın, ardından bir tavuk çiftliği kiralayarak işi büyütmeye karar verdi. 49 yaşındaki Ayşe Coşkun şuan için yaklaşık 6 milyon civarında solucan beslemektedir. Bu solucanların beslenmesi ve bakımı ile alakalı olarak 2 kadını da yanında çalıştıran Ayşe Coşkun, bu işe eşinden dolayı başladığını söyledi. Eşinin hac ve umre işleri ile uğraşan bir kişi olduğunu ve genellikle yurt dışında olduğunu söyleyen kadın, bir işinin olmasını istediği için böyle bir girişimde bulunduğunu belirtti.

Solucanlardan Çok Korkardım!

Önceleri solucanlardan çok korktuğunu ve fotoğraflarına dahi bakamadığını söyleyen kadın, daha sonra bunlara alıştığını söyledi. Bilgisayardan sürekli solucan videosu izleyerek, fotoğraflara bakan ve sonunda solucanlara alışmayı başaran kadın, solucanlardan gübre üretmeye başladı. İlk olarak İl Tarım Müdürlüğü'nün onayladığı bir firmadan solucan alan kadın, ardından bu işi büyütmeye başladı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol