Sinem Yazıyoor Editörü

Sıkıntıdan Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

eklendi

İsveçli el işleri öğretmeni Claes Blixt can sıkıntısını bir uğraşa dönüştürerek dünyanın en büyük iskambil kağıt destesini yaparak Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başardı.

Daha Öncede Ahşap Bıçak İle Rekor Kırmış

Daha Öncede Ahşap Bıçak İle Rekor Kırmış

Bu uğraşın nasıl aklına geldiğini soranlara ise her bir insanın farklı şeyler üzerinde düşünmesini tavsiye eden Claes Blixt bu şekilde yapılan icatların ve buluşların dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceğine inanıyor. Bu ve bunun gibi buluşlar ile insanların dikkatini bu yönde çekmeyi başaran aktivist daha önceleri de dünyanın en büyük ahşaptan oluşan yağ bıçağını yaparak Guinness Rekorlar Kitabında yer almayı başarmıştı.  

'Yaptıklarım ile Gündem Çabası Oluşturmaya Çalışmıyorum'

 Yaptıkları ile gündem oluşturma çabasında olmadığını açıklayan Claes Blixt yakın zamanda dikkat çekecek yeni projelerini açıklayacağını ve bu projeler ile birlikte üçüncü kez Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi amaçlıyor. Bu şekilde devam etmesi durumunda da bu hedefine ulaşması çok da zor değil gibi görülmekte. Kendisi gibi çevresindeki insanların da buluşlar yapma konusunda yetenekleri olduğunu belirten Blixt, sadece yeteneğin bu konuda yeterli olmadığını düşünmenin planlamanın çalışmanın ve zaman ayırmanın yeni buluşların temelini oluşturacağını ve sabır etmenin de değişilmez bir kural olması gerektiğini söylüyor.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol