Sinem Yazıyoor Editörü

Serena Williams Dünya 1 Numarası Unvanını Kaybetti!

eklendi

Amerika birleşik Devletlerinde düzenlenen açık tenis turnuvasında Serena Williams önceki sezonlarda gösterdiği başarıyı gösteremeyerek yarı finalde elendi. Uzun zamandır sahip olduğu dünya 1 numarası unvanını kaybettiği bu yenilgi ile de kaybetmiş oldu.

Serena Williams Hayal Kırıklığı Yaşattı!

2016 sezonunun son Grand Slam mücadelesinde kadınlar açık tenis turnuvasında yarı final elemeleri yapıldı ve finale çıkan sporcular belirlendi. 17 Şubat 2013’ten bu yana ‘dünya 1 numarası’ unvanını elinde tutan Serena Williams bu turnuvada oldukça hayal kırıklığı yarattı. Yarı final müsabakasında Karolina Pliskova ile karşılaşan Serena Williams setlerde 6-2 ve 7-6'lık yenilgi ile maçta 2- 0 yenildi. Diğer yarı final mücadelesi ise Angelique Kerber ile Caroline Wozniacki arasında yapıldı. Bu sonuçlar sonucunda dünya sıralaması değişerek bu turnuva tarihi bir ana tanıklık etti. Serena Williams bu zamana kadar birçok Grand Slam turnuvasından 1.'lik kazanmıştı. Eğer bu turnuvayı da birinci olarak kapatsaydı alman tenisçi olan Steffi Graf’a ait rekoru kırmış olacaktı.

Kerber Sıralamada 1. Oldu

Diğer yarı final mücadelesinde ise Angelique Kerber ile Caroline Wozniacki karşılaştı. Bu maçtan 6-4 ve 6- 3 lük setlerle ayrılan Kerber aldığı galibiyet sayesinde dünya sıralamasında 1. oldu. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol