Sinem Yazıyoor Editörü

Semih Kaya Çöküşte

eklendi

Galatasaray'da çok genç yaşlarda oynamaya başlayan ve büyük umutlar vadeden Semih Kaya, yaşadığı sakatlıklardan dolayı bir türlü istediği çıkışı yakalayamadı. Geçirdiği sakatlıkların etkisinden bir türlü kurtulamayan Semih Kaya, artık ilk 18 kişilik maç kadrolarına girmekte bile zorlanıyor.

Yükselişi Devam Etmedi!

16 yaşında Mancini tarafından Inter'e istenen, 17 yaşındayken 18 kişilik kadroya girmeyi başaran, 18 yaşında maçlarda as olarak oynamaya başlayan ve 20 yaşına geldiğinde Galatasaray'ın vazgeçilmez savunma oyuncusu olan Semih Kaya, yaşadığı sakatlıklardan dolayı bu yükselişini bir türlü devam ettiremedi.

Sakatlık Belini Büktü!

2014-2015 sezonuna kadar ciddi bir sakatlık yaşamayan ve bu sezona kadar Galatasaray'ın vazgeçilmez oyuncusu olan Semih Kaya, 2014-2015 sezonunda ilk ciddi sakatlığını yaşadı ve bu onun kariyerini çok etkiledi. 10 hafta boyunca sahalardan uzak kalmasına rağmen bile 19 lig maçına forma giyebildi. 2015-2016 sezonuna geldiğimizde ise Semih Kaya, savunmadaki yerini tamamen kaybetme durumuna geldi. 2 gol atarak en golcü sezonunu yaşamasına rağmen, bu dönemde sadece savunmada bir sakatlık olduğunda forma şansı bulabildi. Sakatlıklar dışında sürekli olarak yedek kaldı. 

18'e Bile Girmiyor!

Bu sezon ile birlikte de Semih Kaya tamamen çöküş yaşayarak, 18'e girmeyi bile başaramadı. Riekerink, bir zaman sağ bekte denediği ancak verim alamadığı Semih Kaya, şimdilerde 18 kişilik kadroya dahi alınmamaktadır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol