Sinem Yazıyoor Editörü

Selahattin Demirtaş Türkiye'yi Şikayet Etti

eklendi

Brüksel'de bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattşn Demirtaş ve beraberindeki heyet Ab başkanı ile görüştü. Selahattin Demirtaş AB Başkanı Martın Schulz ile görüştükten sonra basın açıklaması yaptı.

Türkiye'yi Şikayet Etti

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partinin kapatılabileceği hakkında tartışmaların olduğunu ve bunun çok gereksiz olduğunu dile getirdi. Partiye ve milletvekillerine karşı girişimlerin olabileceğini söyledi.Tutuklama, gözaltı ve belediyelere kayyum atama çılgınlıkların ülkemizde yaşanabileceğini dile getirdi. Türkiye'de güçlü bir demokratik dayanışma olmazsa Türkiye'nin felakete sürükleneceğini söyledi. 

Bir Komisyon Kurulsun

Demirtaş AB'nin Türkiye'yi özellikle 15 Temmuz'dan sonra yaşananları takip etmesi gerektiğini söyledi. Türkiye'ye yeni bir heyetin gelerek olayları daha yakından inceleyeceğini düşündüğünü dile getirdi. Tüm Avrupa devletlerinin ve AB'nin Türkiye'deki süreci dikkatle izlediğini söyledi. Çözüm süreci ve ateşkes süreçlerinin de izlenmesini gerektiğini ifade etti. Türkiye'deki durumdan kaygılı olduklarını söyledi. Ülke yönetiminin muhalefeti dinlemediğini kendi başına buyruk olduğunu ve gelen seslere kulaklarını tıkadığını söyledi. AB'nin tüm bunlara iç iş deyip kenara çekilmemesi gerektiğini ifade etti. BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol