Sinem Yazıyoor Editörü

Şehrin Ortasındaki Zehirli Ağaçlar Can Aldı

eklendi

Maçka Parkı içerisinde bulunan bazı ağaç meyvelerinin zehirli olduğu belirlendi. Şifa Yerli adlı yurttaş parktaki gezintisinde bir ağacın meyvesinden tatmak istedi. Kamuya açık alandaki parkta herkesin ulaşabileceği şekilde düzenlenen ağaçlardan birinin meyvesi hayatına mal oldu. Şifa Yerli birkaç adet meyve yedikten sonra fenalaştı. Durumun ciddiyetini fark eden aile en hızlı şekilde hastaneye ulaştırmaya çalışsalar da ölüme engel olamadılar. Ağacın meyvesinin tadına bakan vatandaş zehirlenerek hayata gözlerini yumdu.

Dilek Yaman, Sabah Gazetesi’nde bu haberin detaylarını vermektedir.

Kamuya açık alanlardaki park ve bahçelerin yeşillendirilmesinden sorumlu olan kişilerin görevlerini yerine getirmeyerek taksirle ölüme neden olmak suçlamasıyla karşılaştıkları belirtildi. Şifa Yerli’nin ailesi bu konudan sorumlu olan 6 mühendis ve tekniker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yapılan incelemelerde Maçka Parkı Nişantaşı çıkışında bu zehirli bitkiden 10 adet bulunduğu tespit edilmiştir. Kamu kullanımına açık olan park ve bahçelerde Porsuk Ağacı olarak bilinen meyvesi zehirli bu tür bitkilerin bulundurulması suçtur. Büyükşehir Belediyesi Yeşil Alanlar ve Tesisler Yapım’da görev alan sorumluların cezalandırılması beklenmektedir.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol