Sinem Yazıyoor Editörü

Şaşırtıcı Yasak Kuzey Kore’de!

eklendi

Oldukça sıkı kuralların olduğu ve kendini tamamen dış dünyaya kapatmış bir ülke Kuzey Kore. Ülkenin yönetim şekli komünizm. Bu sebeple yasaklar ardı ardına sıralanıyor. Kuzey Kore’de fotoğraf çekmek, devlet kanalları dışında bir radyo ya da televizyon kanalı izlemek ya da dinlemek, ithal sigara içmek, internete girmek, belli saç şekilleri dışına çıkamamak, yurt dışı seyahati, müzik dinlemek, şahsi araç edinmek gibi yasaklar bulunuyor. 

Şaka Yapmak Yasak!

Bu yasakların yanı sıra kuzey Kore’den yeni bir haber daha geldi. Ülkede artık şaka yapmak da yasaklanmış durumda. Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong kendisi hakkında yapılan şakalara engel olmak için adının geçtiği, ülkedeki rejim ile ilgili yapılan yorum ve şakalara yasak getirdi.

Günlük Konuşmalara Dahi Karışılıyor!

İnsanların günlük konuşmalarına dahi karışılan ülkede bu şekilde bir sürü yasak bulunuyor. Dünyanın en kendi içinde yaşayan ülkesi olarak bilinen Kuzey Kore de her yeni gün bir başka yasak ve kısıtlama karşımıza çıkıyor. Dolaylı yoldan bile eleştirilerin yasak olduğu haberi Asya basınında bulunan kaynaklara dayanıyor. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol