Sinem Yazıyoor Editörü

Samsun'da Fetö Soruşturması

eklendi

Fettullahçı Terör Örgütü soruşturmaları hızlı bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Bir çok ilde tutuklamalar meydana geldi. Bu illerden biri de Samsun. Samsun'da 440 kamu personelinin Fetö'ye bağlı olduğu anlaşılarak haklarında tutuklama kararı çıkarıldı. 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından özellikle bu örgüt ile işbirliği içerisinde olan kamu personellerinin görevden alınarak tutuklanmasına karar verildi. Samsun'da da Fetö soruşturması sırasında bu örgüt ile bağlantısı bulunan kamu personellerinin olduğu tespit edildi.

Detaylı Araştırma Yapıldı

15 Temmuz kanlı darbe girişimi tüm Türkiye'yi sarstı. Olayın ardından pek çok kamu kuruluşunda detaylı bir soruşturma başlatıldı. Samsun valisi de olaylara sessiz kalmayarak detaylı bir arama başlatılmasına karar verildi. Soruşturmanın ardından 1120 kişinin görevine son verildiği anlaşıldı.

Serbest Bırakıldılar Ama Görevlerine Son Verildi

Bunun üzerine yapılan detaylı incelmeler sonucunda 440 kişinin tutuklanmasına karar verildi. Gözaltına alınan çoğu kişi göz altına alınmadan serbest bırakıldı. Fakat bu kişilerin çoğunun görevine de son verildi. Görevlerine son verilen kişilerin maaşlarına devlet tarafından el konuldu. Terör örgütü ile işbirliği içerisinde olduğu anlaşılan kişiler ise soruşturmanın ardından adliyeye sevk edilerek tutuklanma kararı çıkarıldı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol