Sinem Yazıyoor Editörü

Şampiyonlar Ligi Maçlarının Saatinde Değişiklik

eklendi

Bakanlar Kurulu tarafından kararın alınması ile birlikte, kış saati uygulamasının tamamen yürürlükten kaldırılmasına ilişkin karar bugün itibariyle resmi gazetede yayımlandı. Artık tamamen uygulaması kaldırılan kış saati uygulaması ile birlikte Şampiyonlar Ligi maçlarının saatlerinde de değişiklik yaşandı. Bu kararın ardından 21:45'te başlaması gereken Şampiyonlar Ligi maçları artık 22:45'te oynanacak.

Yaz Saatinin Sürekliliğinden Dolayı Maç Saatleri Değişti!

27 Mart 2016 tarihinde 03:00 tarihinde saatleri 1 saat ileri almak suretiyle başlatılan yaz saati uygulaması bundan sonra her yıl uygulanacak. Gün ışığından daha fazla yararlanabilmek amacıyla alınan bu karar ile birlikte Şampiyonlar Ligi maçları bundan sonra 22.45'te oynanacak. 30 Ekim 2016 tarihinde saat 04:00 tarihinde saatlerin 1 saat ileri alınması ibaresi tamamen yürürlükten kaldırıldı.

Avrupa Ligi Maçları Ne Olacak?

Şampiyonlar Ligi maçlarının klasik saati olan 21:45, alınan bu karar ile birlikte 22:45 olarak değişmiş oldu. Şampiyonlar Ligi maçlarının saatini değiştiren bu uygulama, aynı şekilde UEFA Avrupa Ligi maçlarının saatinde de değişiklik yaşanmasına neden oldu. UEFA Avrupa Ligi maçları da bundan sonra 21:00 ve 23:05 saatlerinde oynanacak.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol