Sinem Yazıyoor Editörü

Sağlık Turizminin Son Yıllardaki Gözdesi Türkiye

eklendi

Son yıllarda Sağlık turizmi açısından Türkiye'ye gelen insan sayısındaki artış oldukça dikkat çekmektedir. Son 6 yılda bu amaçla Türkiye'ye gelen turist sayısı 5 kat artarak 600 bin civarına ulaşmış durumda. Türkiye bu alandan 2023 yılına kadar 20 milyar dolar gelir elde etmeyi planlıyor. Üstelik bu yolla Türkiye'yi ziyaret eden bir turistten elde edilen gelir, normal bir turiste oranla 15 kat daha fazla olmaktadır. Bu durum da ülke ekonomisi açısından ciddi bir kazanç anlamına gelmektedir.

Gelir Şaşırtıcı Durumda!

Türkiye sağlık sektöründe özellikle maliyet avantajı ve bunun yanı sıra artan teknolojik alt yapısı sayesinde turistleri çok fazla çekmeye başlamıştır. Bu durum rakamlara da yansımış ve son 6 yılda yaklaşık 5 katına çıkmıştır. Bu yolla elde edilen gelir ise şuan için 2,5 milyar doların üstüne çıkmış durumda.

Sadece Tıbbi Ameliyatlar İçin Değil...

Turistler sadece tıbbi ameliyatlar için değil, saç ekimi ve estetik gibi çeşitli ameliyatlar için de Türkiyeyi tercih etmeye başlamış durumda. Bu duruma neden olan en büyük durum, ekonomik uygunluktur. Avrupa'da ortalama 10 bin avroya, Amerika'da ise 30 bin dolara mal olan bir saç ekimi işlemi, Türkiye'de 5 bin TL gibi uygun bir rakama yapılmaktadır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol