Sinem Yazıyoor Editörü

Sadece Rize’de Yetişen Anzer Balı Sonrasında Şimdi De Anzer Poleni Piyasalarda

eklendi

Kilogramı 900 TL’den satışa sunulan ve sağlığa büyük oranda etkisi olan Anzer Balı ile aynı yaylada yetişen Anzer Poleni de piyasaya sürüldü. Anzer Balına oranla kat kat daha fazla mineral içeren Anzer Poleninin kilosu ise 200 TL olarak satılıyor.

Hacettepe Üniversitesi Anzer Poleni Hakkında Olumlu Rapor Verdi.

Anzer Poleni hakkında ileri sürülen görüşler sonrasında Anzer Ballıköy Kooperatif Başkanı Osman Civelek, konu hakkında bir açıklama yaptı. Üreticilerden alınan polenlerin Hacettepe Üniversitesi’ne gönderilerek belli bir takım kontrollerden geçirildiğini ve polenlerin içinden Anzer Poleni olanlarının raporlanıp, kendilerini gönderildiğini söyledi. Anzer Poleni olduğuna ilişkin olumlu rapor alan polenlerin ise şişelenip mühürlendiğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Polenlerin 100, 200 ile 400 gramlık şişelerde satışa sunulacağını ve bu yıl Hacettepe Üniversitesi’ne gönderilen polenlerin içinden 130 kilosunun olumlu rapor aldığını belirterek, 100 gram polen 130TL, 200 gram 240 TL, 400 gram polen ise 470 TL. Olarak satışa sunulacağını haberini verdi.

Her Gramı Çok Değerli

Sayın Civelek, konuşmasında Anzer balına göre çok daha değerli olan Anzer Poleni içinde çok yüksek miktarda mineraller içerdiğinin önemini vurgulayarak bilimsel olarak da kanıtlandığını ileri sürdü. Kendilerinin değil de yabancı botanikçilerin yapmış oldukları bilimsel araştırmalar sonrası elde edilen her 10 gram polenin 1 kilo bala eş değer olduğunu ayrıca yapılan bu bilimsel araştırmalarda 1 gram polendeki B5 vitamininin karşılığının ancak 15 kilo et ve 90 kilo sütte var olduğu sözlerine ekledi. Civelek sözlerini polenin özellikle çocuklar için çok yararlı olduğunu düşündüklerini belirterek noktaladı.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol