Sinem Yazıyoor Editörü

Saçlar Nasıl Yıkanır?

eklendi

Saçların yıkanması, basit ve olağan bir konu gibi görülmesine karşılık doğru şekilde tatbik edilmez ise saç dökülmelerine, kepeklenmelere ve bakımsız saçlara neden olabilir. Uzman dermatologların bu konu üzerine onlarca çalışması ile karşılaşmak mümkündür.

Tavsiye edilen saç yıkama şekli suyun kullanım şekline ve bulunulan yerdeki suyun kireç oranlarından tutun şampuanın miktarına durulanmasına ve su sıcaklıklarına bağlı değişiklik göstermektedir. Dermatologların tavsiyelerinin başında önce cilt tipinin belirlenmesi gerekir. Sonrasında kullanılacak olan şampuanın bu cilt tipine uygunluğu gelir.


Uygulanış şeklinde ise çok sıcak olmayacak derece su ile saçların önce ıslatılması gelir. Bu şekilde gün içerisinde saçlara yapışan dış etkenlerin bir nebze olsun saçlarımızdan akması sağlanır. Sonrasında kullanılacak olan şampuanın miktarı aşırı olmayacak şekilde saçlara tatbik edilir ve masaj şeklinde dairesel hareketler ile derinlere nüfus etmesi sağlanır. Sonrasında ise durulama süresini iyi ayarlamak gerekir. Şüphesiz ki kısa tutulan durulamalar saçlardaki şampuandan arınılmamasına ve kepek oluşumlarına neden olabilir.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol