Sinem Yazıyoor Editörü

Rusya, Türkiyeden İthal Gıda Alımı İçim Sınır Kapısını Açtı

eklendi

Rus Gıda Bakanı Dankvert, Rusya'ya ithal edilecek gıdalar için düğmeye bastı. 14 Kasım 2015 tarihinde Türkiye'nin bir Rus uçağını sınır ihlali nedeni ile düşürdüğü uçak nedeniyle aylardır ilişkileri kötüye giden iki devlet en son yapılan barış görüşmeleri ile barıştı. Ardından Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkinin eski haline dönmesi için birçok çalışmalar yapıldı ve bugün de Rus Gıda Bakanı Dankvert'in Rossiya 14 TV'ye açıklamaları da şöyle idi: 

Rus Gıda Bakanı Dankvert'in Rossiya Açıklamaları

"İki devletin aralarındaki sorunu çözüp barışa yönelmesi iyi oldu. Fakat en başından beri ben Türkiye ile bir sorun yaşamamıştım, görmemiştim. Türkiye'den daha önceden de gıda alışverişimizi yapıyorduk ve buna hâla daha da devam etmeyi düşünüyoruz. Türkiye'nin benim gözümdeki tek sorunu bize ihraç ettikleri domatestir. Türkiye'den gelen gıdalar listesindeki en sorunlu gıda domates ve bunun sebebi büyük ürünlerin kalite kontrolünden geçememesidir. Bu alanda Rusya'ya sevkiyat başlatan şirketler büyük bir avantaja sahip olurlar"

Rus Gıda Bakanı Dankvert'in bu sözlerinden de anlayacağmız üzere de artık Türkiye Rusya'ya gıda ürünleri ihraç edebilecektir.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol