Sinem Yazıyoor Editörü

Rusya İle ABD Arası İlişkiler Bitiyor Mu?

eklendi

ABD’nin dışişleri Bakanlığının sözcüsü olan Mark Toner diplomatik konularda Rusya ile ABD arasında sıkıntı olduğunu açıkladı. Yapılan bir basın toplantısında “Rusya Suriye konusunda beklenen adımları atmamış, bu nedenle aramızdaki diplomatik ilişkiler tehlikeye girmiştir. İlişkinin kopması noktasına yaklaşılmıştır.” diyen sözcü, kapıların tamamen kapalı olmadığını da belirtti.

Kapılar Açık Bırakıldı

Mark Toner, iki ülkenin henüz bir ilerleme kaydetmediğini, ancak kapıları kapatmanın da doğru olmadığını belirtti.

“Sorunların çözülebilmesi için bazı yollar olsa da bunların sonucu iyi olmayacaktır. Kesin bir karar vermeden önce, ortadaki sorunun anlamı tam olarak her iki ülke tarafından da iyi kavranmalıdır.” diyerek sözlerine devam etti. Toner, korkularının Suriye konulu gerginliğin daha fazla artması olduğunu da sözlerine ekledi.

Henüz Çizgi Düz Değil

Diplomatik ilişkilerin koparılmamasını ve devam ettirilmesi gerektiğini, eğer devam etmezse ABD ile Rusya ilişkilerinin tamamen bitebileceği şeklinde bir değerlendirme yapan toner, şu an iki ülkenin arasındaki ilişkinin yaşam destek ünitesine alınmış olarak kabul edilebileceğini ifade etti.

Monitördeki yaşam çizgisi henüz düz değildir, bu da umut demektir anlamında konuşmasına devam eden Mark Toner, Obama yönetimi tarafından Rusya’ya yaptırımlar uygulanabileceğini de söyledi.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol