Sinem Yazıyoor Editörü

Powerpoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

eklendi

Office programlarından en çok işimize yarayanlardan bitanesi powerpoint. Sunum yapan öğrenciler ve çalışanlar için çok amaçlı bir program olan power pointte çoğumuzun anlamadığı bazı noktalar bulunuyor. Bunlardan bir tanesi powerpoint kullanarak bir resmin arka planı nasıl kaldırılır? 

Powerpointte slayta eklediğiniz resmin göze çarpan kısmı dışındaki görüntüyü kaldırmak için öncelikle boş bir slayt sayfası açıyorsunuz. Önce sayfadaki desenleri siliyorsunuz daha sonra sol üst kısımdaki resim ekle kısmından eklemek istediğiniz resmi seçiyorsunuz ( aynı şeyi resmi slayta sürükleyerek de yapabilirsiniz).


Resim slayta yükledikten sonra sol üst kısımdaki dosya seçeneğine tıklayarak arka plan kaldır seçeneğine ulaşıyorsunuz. Bu seçeneği tıkladıktan sonra resim üzerine bir çerçeve geldiğini göreceksiniz. Çerçeve içine almak istediğiniz alanı belirleyin yok etmek istediğiniz alan dışında kalsın. Çerçeve içindeki ayrıntıyı yok etmek istediğiniz alanı da yukarıda yer alan 'kaldırılacak alan' seçeneğinden üzerine kırmızı nokta koyarak yok edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol