Sinem Yazıyoor Editörü

Pokemon Go'yu Kilisede Oynayan Youtuber İçin Hapis Cezası Talep Edildi

eklendi

Pokemon GO oyunu yeni bir olayla daha gündeme geldi. Bir kilisede bu oyunu oynayan Youtuber, oynadığı oyunun videosunu internette yayınladığı için üç yıl hapis cezası istenerek tutuklandı.

Pokemon Go İlginç Olayların Yaşanmasına Sebep Oluyor!

Pokemon GO, gerçek ve sanal dünyayı birleştiren ve çok talep gören bir oyun. Bu oyun kullanıcılarına farklı bir deneyim sunsa da zaman zaman ilginç olayların yaşanmasına neden olabiliyor. Pokemonu yakalamak için her yerde çaba gösteren oyun severler, ibadethanelerin de pokemon yakalamak için cazip bir alan olmasından dolayı zor duruma girebiliyorlar. 

Olay Rusya'da Geçiyor!

Daha önce benzer bir konu da ülkemizde yaşanmıştı. PokeStop özelliği olan oyun için camilerde pokemon yakalanmamasının talebi yapılmıştı. Ancak konu sonuçlandırılmış ve sorun giderilmişti. Benzer durum Rusya’da yaşanınca olay oldukça büyüdü. Rusya’daki bir kilise, Pokemon Go oyununun oynandığı bir yer haline gelince oldukça tepki gördü. 

Youtuber Hapse Mahkum Oldu!

22 yaşındaki Rus YouTuber Ruslan Sokolovski, oyunu kilisede oynadı ve oyun videosunu internette yayınladı. Büyük tepki gören Rus, 3 yıl hapse mahkum edildi. Bazı kişiler, cezanın çok fazla olduğunu düşünmektedir.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol