Haber Yazıyoor Editörü

Piknik Ateşi Kazdağında Ciğerlerimizi Yaktı!

eklendi

Balıkesir sınırları içindeki Kazdağları’nda piknik ateşinden çıkan orman yangınında yaklaşık 40 hektar alan kül oldu.

Edremit ilçesi sınırlarındaki Kazdağları Talim Alanı mevkisinde gece başlayan orman yangını, şiddetli rüzgarın etkisiyle Havran ilçesi kırsalında bulunan ve Kazdağları eteklerindeki Beyoba köyü yakınlarındaki karaçam ormanına yayıldı.

Yaklaşık 40 hektarlık alanın zarar gördüğü yangına, Balıkesir, Çanakkale ve İzmir'den gelen 30 arazöz ve yaklaşık 200 orman işçisiyle müdahale edilirken Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin itfaiye araçları ve iş makineleri de çalışmalara destek verdi.Yangında çıkan dumanlar, Edremit ve Havran ilçe merkezlerinde de görüldü. 

Kazdağları'nda dün  gece çıkan orman yangını, sabah saatlerinde kontrol altına alındı.  Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, yaptığı  açıklamada, Kazdağları'nın Talim Alanı mevkisinde gece başlayan orman yangınına  ilk müdahale araçları ve arazözlerle hızla müdahale ettiklerini söyledi. Rüzgarın etkisiyle yayılan yangının, sabaha kadar sürdüğünü dile  getiren Kırcı, bazı illerden gönderilen 7 helikopterle havadan, 16 arazöz, 6 su  tankeri, 7 ilk müdahale aracı, 4 dozer ve 200 personelle karadan müdahale  ettikleri yangını güçlükle kontrol altına aldıklarını kaydetti. Yangında fıstık çamı ve kızılçam ağaçlarının bulunduğu 40 hektarlık  alanın zarar gördüğünü vurgulayan Kırcı, "İlk yaptığımız tespitlere göre yangın,  piknik ateşinden kaynaklanıyor. Akşam saatlerinde yakılan ve söndürülmeyen piknik  ateşi, güzelim ormana ciddi zarar verdi. Hemen çalışmalara başlayıp, yanan alanı  tekrar ağaçlandıracağız" dedi. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol