Sinem Yazıyoor Editörü

Petrol Zengini Ülke Sıkıntıya Girdi! Petrol Fiyatlarının Düşmesi Bakan Maaşlarını Da Etkiledi

eklendi

Suudi Arabistan hükumeti, petrol fiyatlarının sürekli olarak düşmesi üzerine, ülkenin refahı için çeşitli ekonomik önlemler almaya başladı. Bu önlem paketinin içerisindeki maddelerden birisi de ülkedeki bankaların maaşları ile ilgilidir. En önemli maddelerden birisi olan bakan maaşlarının, petrol fiyatlarının düşmesinden sonra yüzde yirmi oranında düşürülmesi planlanıyor.

Suudi Arabistan yönetimi uzun süredir olduğu gibi kemer sıkmaya devam ediyor. Yönetim düşen petrol fiyatlarının ardından memur maaşlarını bir miktar kısmak için çeşitli yollar da arıyor. Ülkede görevli bakanlar da bu düzenlemelerden nasiplerini alacağa benziyor.

Kraliyet Tarafından Maaşlarda Yeni Düzenleme

Suudi Arabistan resmi haber ajansının haberine göre kraliyet tarafından alınan kararlar doğrultusunda birçok memurun maaşları yeniden düzenlendi. Ayrıca bakanlar, bakan seviyesinde görev yapan devlet yetkilileri ve birinci derecedeki görevli memurların tamamı hem maaş, hem de sosyal haklar bakımından bundan sonra daha az ücret alacaklar. Ekonomik önlem paketi içerisinde devlet görevlilerine ödenen yıllık primler ise bu yıl ödenmeyecek ve bir sonraki yıl hak sahiplerine ödeme yapılacak.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol