Sinem Yazıyoor Editörü

Özgeçmiş (CV) Nasıl Hazırlanır?

eklendi

Özgeçmiş bilgileri kişilerin iş başvurusunda, başvurulan pozisyonun gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığının ve aynı zamanda farklı başvurular arasında değerlendirme yapılmasının olanağını sunmaktadır. 

Günümüzde iş başvurularının ilk şartlarından olan CV'ler her iş arayanın ve çalışanın muhakkak edinmesi gereken bir belgedir. Aranılan işin gerektirdiği formatta düzenlenilen Cv'ler olmakla birlikte kişilerin kendi oluşturdukları formatta düzenledikleri özgeçmişler de bulunmaktadır.


Ayrıca Avrupa standartlarında oluşturulmuş Cv altlıkları da bulunmaktadır.İnternet üzerinden iş arama sayfalarında ve buna benzer internet sitelerinden bu formatlara ulaşmak ve özgeçmişleri bu şekilde hazırlamak işverenin gözünde her zaman bir artı olarak karşımıza çıkacaktır. Şüphesiz ki işverenin iş başvurusu yapan kişi ile ilgili ilk gördüğü şey Cv'lerdir.

 

 Başvuru yapacak olan kişilerin kişisel bilgilerinin yanı sıra eğitim durumları,aile ve adres bilgileri, ulaşım bilgileri ile birlikte geçmişe yönelik iş deneyimleri Cv'lerde yer almalı bunun yanı bir fotoğraf ile de bu bilgiler desteklenmelidir.

Sizin İçin Bir Cv Örneği;

Sizin İçin Bir Cv Örneği;

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol