Sinem Yazıyoor Editörü

Oteller Dolacak Taşacak

eklendi

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılması çalışanlar kadar otellerin de yüzünü güldürmüşe benziyor. Nispeten daha serin hava sıcaklıkları ve tatil sezonunun sonlarına denk gelen bayram tatili, otellerin rezervasyonlarında neredeyse tam doluluk oranına yaklaşmasını sağlıyor. Bununla birlikte Rusya ile de yapılan anlaşmalar ve atılan olumlu adımlar da turizm'in eski günlerine dönüş sinyali vermeye başladığı anlamını taşıyor. 

Sahil Kesimleri Yaşadı!

Erken rezervasyon fırsatları ile yerlerini önceden ayırtmış olan tatilciler ve Rusya üzerinden tekrardan başlayan turist akımı otel işletmecilerinin yüzünü güldürüyor. Sezon sonu yaklaşmasına rağmen tam doluluk kapasitesine ulaşan oteller tabiri caiz ise tam anlamıyla bayramı yaşıyor. Ülke genelindeki tüm sahil bandı, bayram tatilinin getirmiş olduğu 9 günlük bir süre zarfında davetlilerini ağırlamayı bekliyor. 

Ali Kızıldağ Konuştu!

Gözde tatil bölgelerinin başında gelen Antalya'da da durum farklı değil. Rezervasyonların tam kapasiteye yaklaştığını belirten turizm sektörünün ileri gelen isimler, Belek, Kemer, Side, Olimpos ve Çıralı gibi bölgelerde boş yer bulmanın neredeyse imkansız olduğunu belirtiyorlar. Bu konuda bir açıklama yapan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği başkanı Ali Kızıldağ; Bayram tatili vatandaşlarımız için bir moral ve motivasyon kaynağı olmasının yanı sıra bizler için de aynı şeyleri hitap ediyor. Bu şekilde devam ettiği takdirde geçmiş dönemlerde yaşamış olduğumuz sıkıntıları tamamen unutabiliriz diye düşünüyorum. şeklinde konuştu. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol