Sinem Yazıyoor Editörü

Osmanlı Parası Bulunan Japonya'daki Kale Yıkıntıları Görenleri Şaşırttı

eklendi

Osmanlı ve Roma İmparatorluklarına ait olan oldukça önemli sikkeler Japonya'nın Okinawa adasında yer alan Katsuren Kalesi'nin kalıntılarının içerisinden çıktı. Görenleri hayrete düşüren bu olay hem Japonya, hem de Türkiye basınında önemli yer buldu.

Birçok kişinin bildiği gibi Katsuren Kalesi'nde 2013 yılından bu yana kazı çalışmaları devam ediyordu. Yapılan kazı çalışmalarında bugüne kadar benzerine rastlanmayan bir olay yaşandı. Kalıntıların içerisinde Osmanlı ve Roma İmparatorluklarına ait olan tam 10 adet sikke bulundu.

Sikkelerin Üzerinde 1687 İbaresi Bulunuyor

Kalıntıların içerisinden bulunan sikkeler, incelenmesi için Okinawa Üniversitesi'ne götürüldü. Sikkeler üniversitede Hirokiyi Miyagi tarafından incelendi. İnceleme sonucu ilk etapta bulunan sikkeleri turistler tarafından düşürülen sahte paralar olduğu, ancak sonrasında hepsinin gerçek olduğu anlaşıldı. Paralarını inceleyen kişi ve ekibi paraların X- ray cihazından geçirildiği zaman, üzerlerindeki tüm ayrıntıların da çok daha net bir şekilde görüldüğünü sözlerine ekledi. Sikkelerin üzerlerinde ise 1687 tarihinin bulunduğunu ve bazı sikkelerin ise M.S. 400 yıllarına ait olduğu düşünülüyor. 


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol