Sinem Yazıyoor Editörü

Olimpiyattaki En Genç Milli Sporcu

eklendi

Bu sene Rio’da düzenlenen olimpiyatlar büyük bir ilgi ile izlenmektedir. Birçok alanda yarışacak birçok sporcu madalyalar için yarışmaktadırlar. Türkiye’de bu sene her zaman olduğu gibi olimpiyatlarda yarışmaya devam etmektedir. 

Türkiye geçen seferki olimpiyatlarda 1’i altın tam olarak 10 madalya kazanmıştır. Birçok alanda Türkiye’yi temsil edecek sporcular ülkeye madalya kazandırmak için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklardır. En fazla basketbolda ülkeyi temsil edecek sporcular bulunmakla beraber bunun dışında masa tenisi, atıcılık, okçuluk, atletizm, halter, judo ve yüzme gibi dallarda birçok sporcu Türkiye için yarışacaklardır.

13 Yaşında Yüzücü!

Toplam Türkiye’den 79 sporcu katılacaktır ve bu katılım sayısı Türkiye tarihi için bir rekor olarak kabul edilmektedir. Bu 79 sporcu içinden en genç milli sporcu unvanı 13 yaşındaki bedensel engelli yüzücü Sevilay Öztürk’tür. Sevilay Öztürk olimpiyat tarihinde Türk milli formasını giyecek en geç sporcu unvanını kazanmıştır. Paralimpik olimpiyatlarında ülkeyi temsil edecek olan 13 yaşındaki yüzücü bedensel engelli yüzme yarışmasına katılarak ülkeye altın madalya getirmeyi amaçlamaktadır.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol