Yaziyoor Yazıyoor Editörü

Olimpiyatlara Hücum Planları Yapan 12 Kişi Gözaltına Alındı!

eklendi

Brezilya'da yapılacak olan Olimpiyatların öncesinde hücum planları yaptıklarından dolayı toplam 12 şüpheli kişi gözaltına alındı.

Olimpiyatlara Hücum Planları Yapan 12 Kişi  Gözaltına Alındı!

Brezilya'da yapılacak olan Olimpiyatların öncesinde hücum planları yaptıklarından dolayı toplam 12 şüpheli kişi gözaltına alındı.


Fakat Adalet Bakanı Olimpiyatlar esnasında hücum ihtimalinin çok düşük olduğunu belirtti. Brezilya'nın kenti olan Rio de Janeiro’da yapılacak olan Olimpiyat Oyunlarında öncesinde hücum planlarının olduğu iddia edilen bir şüpheli daha gözaltına alındı. Yetkilerin vermiş oldukları bilgilere göre, güvenlik birimlerinin yürütmüş olduğu operasyon dahilinde firar etmiş olan nihai şüpheli de Mato Grasso Eyaleti'nde yakalandı.


Söz konusu olan şüpheli ile birlikte hücum planları yapmakla suçlanan 10 zanlı da geçen Perşembe günü gözaltına alınmışlardı. Diğer bir şüpheli ise Cuma günü polise gelerek teslim olmuştu.


Brezilya'nın ayrı eyaletlerinde geçen haftalarda 130 polis tarafından yürütülen operasyonlarda toplam 19 evde aramaların yapıldığı açıklandı. Brezilya Adalet Bakanı olan Alexandre de Moraes'in vermiş olduğu bilgilere göre, sadece Brezilyalıların oluşturmuş olduğu çetenin silah satın almak için planlar yaptığı tespit edildi. Ayrıca şüpheli kişilerden birinin internette Irak Şam Örgütü olan IŞİD'e sadakatini gösterdiğini fakat İŞID örgütü ile doğrudan bir bağlantısının olmadığını belirtildi.


Yetkililerin vermiş oldukları bilgilere göre, şüpheliler Nisan’dan beri izleniyordu. Polisin, zanlıların iletişim kurdukları WhatsApp ile Telegram üzerinden yapmış oldukları yazışmalardan ipucuna ulaştığı öğrenildi. Polislerin yaptıkları takip sonucunda, şüphelilerden birinin piyade tüfeği satın alabilmek için Paraguay'da kanun dışı yollarla silah satan bir internet sayfasını gezdiği tespit edildi.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol