Editor Yazıyoor Editörü

Öğretmenlerin Yüz Karası

eklendi

İstanbul'un Ümraniye ilçesindeki Fatih İlköğretim okulunda, geçtiğimiz günlerde sinirleri zorlayan bir olay yaşandı. Olayın gerçekleştiği Fatih ilköğretim okulunda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan T.K, dersi ile ilgili bir konuda tahtaya kaldırdığı çocuklara şiddet uygularken ve azarlarken görülüyor.

Görüntünün, sınıftaki bir diğer öğrenci tarafından kayda alındığı düşünülürken T.K tahtaya kaldırdığı iki erkek ilköğretim öğrencisinin verdiği örnekleri tahtaya yazmasını istediği görülüyor. Bu isteği çocuklar tarafından tam anlamı ile yapılamayan ve verdiği örnekleri tahtaya yazamayan çocuklar, önce T.K tarafından azarlanıyor sonrasında ise bu durum fiziksel şiddete kadar varıyor. Bu durum karşısında zaten oldukça korkmuş olan bir öğrencinin ise altını ıslattığı, video görüntülerinde görülüyor.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından ise okul yönetimi gerekleşen bu olay ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıklamasına rağmen öğrenci velileri oldukça öfkeli. Türkçe öğretmeni T.K’nın derhal görevden uzaklaştırılmasını talep eden veliler sorumluların da cezalandırılması için mahkemeye suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Konu hakkında ise yetkili makamlardan henüz bir açıklama yapılmamış durumda.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol