Sinem Yazıyoor Editörü

Obama, Rusya ve İsrail’i eleştirdi!

eklendi

Birleşmiş milletler genel kurul toplantısında konuşan ABD başkanı Barack Obama Rusya ve İsrail’i hedef aldı. ‘kaybettiği ihtişamını güç kullanarak kazanmaya çalışıyor’ diyerek Rusya’yı eleştirdi. Eleştirilerden nasibini alan yalnızca Rusya değildi. Filistin topraklarını işgal etmekle suçladığı İsrail ile ilgili de konuşma yaptı.

Rusya'yı ve İsrail'i Suçladı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun ilk gününde liderler önünde konuşma yapan Obama birçok konuya değindi. Suriye’deki savaş, Filistin sorunu ve Ukrayna gibi dünyanın merkezine oturan sorunlar ile ilgili açıklamalar yaptı. Rusya’yı kaybettiği ihtişamını korumak için güç kullanmakla suçlarken Filistin konusunda da İsrail’e yüklendi. ‘İsrail’in kalıcı olarak Filistin topraklarını işgal edemeyeceğini görürse Filistinliler de tahriklere son verip İsrail’in meşrutiyetini kabul ederse, iki tarafta bu durumdan faydalanır’ diyerek Filistin sorununa değindi.

Savaşlar Sona Ersin!

Yaptığı konuşmada dünyadaki eşitsizliklerin, göçlerin ve fakirliğin önlenmesi için savaşların sona ermesi gerektiğini dile getirdi. BM Genel Kurulu’nda başkan olarak son konuşmasını yapan Obama yaptığı yatırımları ve diplomatik başarılarını da anlattı.

Aynı zamanda Suriye’de kazanılacak bir askeri zafer olmadığını söyledi. Yaptığı konuşma sırasında kapalı toplum yaklaşımını eleştiren Obama dünyanın duvar örmek için çok küçük bir yer olduğunu söyledi. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol